• Caledonia
  Black is a color.
  Don’t be scared. Don’t let them see.
  They were never scared of the kids who might die, or the empty spaces they would leave behind. They were afraid of us-the ones who lived.
 • OGŁOSZENIE 01 |

  Rok 2016, w Stanach Zjednoczonych wybuchła epidemia ostrej młodzieńczej neurodegeneracji idiopatycznej (w skrócie OMNI), która przyczyniła się do śmierci ponad 70% dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Pozostałe zaczęły wykazywać psioniczne zdolności, przez co otrzymały nazwę PSI. Rząd podjął kroki w celu zwalczenia choroby, większa część dzieci została przymusowo odebrana swoim rodzinom i wysłana do obozów, między innymi do Caledonii czy Thurmond, gdzie podejmowano wiele kroków w celu wyleczenia OMNI.

  Jaka jednak była prawda?

  Obozy “rehabilitacyjne” podzieliły dzieci na kilka kolorów, które pozwoliły im sklasyfikować je ze względu na umiejętności. Począwszy od nieszkodliwych, po te bardziej niebezpieczne, a na tych najgroźniejszych kończąc.

  Zieloni posiadają zdolności, które pozwalają im bez problemu łamać wszystkie szyfry. Konstruowanie różnych elektronicznych sprzętów przychodzi im z wielką łatwością, niezawodna pamięć fotograficzna pozwala im zapamiętać każdy moment ich życia. Matematyka i inne ścisłe przedmioty to dla nich bułka z masłem. Są w stanie w błyskawicznym tempie nauczyć się wielu rzeczy. Posiedli również niezwykle rozbudowaną pamięć mięśni. Jako jedyni są odporni na umiejętność czytania w myślach przez pomarańczowych.

  Niebiescy władają zdolnością do poruszania przedmiotami za pomocą umysłu. Telekineza pozwala im nie tylko przenoszenie znacznie większych od siebie obiektów, ale również ludzi. Umożliwia to również lewitację. W wielu przypadkach, gdy są wystawieni na stres, zdarza im się nieświadomie przewracać niektóre obiekty, otwierać drzwi, okna. Ich “trzecia ręka” często przysparza im z tego powodu kłopotów oraz jest przyczyną niezręcznych sytuacji.

  Żółci nabyli zdolności do łączenia cząsteczek, które skutkują tworzeniem wyładowań elektrycznych. Dzięki temu mogą wpływać na urządzenia elektryczne, przepalić im obwody, albo je naładować. Ponadto umożliwia to niszczenie wszelkich zabezpieczeń, które zawierają w sobie elektronikę. Jak wiadomo woda bardzo łatwo przewodzi prąd, więc żółci przywykli do unikania kąpieli w towarzystwie innych osób, żeby nikogo przypadkiem nie porazić. Często w nerwach ich umiejętności się nasilają - w dużym stopniu są zależne od ich stanu emocjonalnego.

  Pomarańczowi są jednymi z najniebezpieczniejszych, gdyż władają siłą umysłu. Bez problemu potrafią usunąć czyjeś wspomnienia, zamienić je na inne, oglądać je albo przekazać je innym. Nakazanie wykonania danych czynności również przychodzi im z niesamowitą łatwością. Mogą nawet śnić wspólnie z drugą osobą. Ich umiejętności przeważnie opierają się na kontakcie fizycznym z inną osobą. Wiele dzieci, które rozwinęły umiejętność w późniejszym stadium nie muszą nawet dotykać swoich celów. Wkraczanie w czyjś umysł często odbywa się poprzez zupełny przypadek - ciężko jest im kontrolować swój dar. Zazwyczaj bez przerwy słyszą myśli innych. Wyjątkiem są Zieloni, którzy mają naturalną barierę i jako jedyni mogą kontrolować przepływ myśli pomiędzy sobą, a kolorem pomarańczowym.

  Czerwoni posiadają moc kontrolowania ognia, samozapłonu, potrafią rzucać płonącymi kulami na małe odległości. Opanowanie ich mocy zajmuje najwięcej czasu i jest najtrudniejsze. Wielu z nich doprowadza do uszczerbku na zdrowiu swoich bliskich, gdyż nie są w stanie zapanować nad sobą. Ich umiejętności są dość mocno połączone z ich stanem psychicznym, emocjami. Gdy nie panują nad nimi, jednocześnie nie panują nad swoją mocą. Często zdarzają im się różnego rodzaju tiki nerwowe - nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu, są jak dzikie zwierzęta uwięzione w ludzkiej skórze.

  Rok 2023. Po śmierci dotychczasowego prezydenta, jego stanowisko objęła Lara Andersen. Obiecała pomóc odrzuconym przez społeczeństwo dzieciom Psi. Poprzedni przywódca stworzył obraz potworów, nie dzieci pozostawionych samym sobie w okrutnym świecie. Każdy dorosły kierowany strachem, bez mrugnięcia okiem zgłaszał obecność młodych do odpowiednich służb.

  Obiecała zmienić Obozy Rehabilitacyjne w miejsca przyjazne dzieciom. Zatrudniła wyszkoloną kadrę psychologów, naukowców oraz nauczycieli, aby dzieci poczuły się jak w domu.

  Do czego tak naprawdę dążyła Lara? Do stworzenia armii. Dzieci w obozie były zmuszane do pracy, prano im mózgi, torturowano oraz prowadzono na nich szereg (często bolesnych) badań i eksperymentów.

  Część dzieci chorych na OMNI, którym udało się uciec lub nigdy do obozów nie trafiły, błąka się po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu schronienia. Czasami nie chcą dołączyć do żadnej większej grupy.

  Forum luźno inspiruje się serią “Mroczne Umysły” autorstwa Alexandry Bracken, jednak osoby, które jej nie znają nie mają o co się martwić - jest to jedynie luźna inspiracja, a wydarzenia z książki nie mają wpływu na fabułę forum. Nie potrzebna jest znajomość serii, wszystko zostało przystępnie rozpisane w samouczku, a jeśli ktoś będzie jednak potrzebował pomocy to wystarczy napisać do któregokolwiek z adminów.

  Techniczne:  🔶 Akcja forum odbywa się 7 lat po wybuchu (2023 rok) epidemii. Postacie zarażone Psi będą miały wtedy maksymalnie 21 lat.

  🔶 Na forum będzie można dołączyć do jednej z trzech grup - Obozu rehabilitacyjnego, Systemy oraz Niezrzeszonych - każda z nich będzie miała swój własny wątek fabularny. Ich historie często będą się łączyć i przeplatać, aby zapewnić ciekawą i dynamiczną rozgrywkę.

  🔶 Forum będzie miało swoją własną mechanikę, która umożliwi rozwijanie umiejętności Psi w dość ciekawy sposób. Każda grupa będzie miała swój własny system rozwoju. Ponadto na forum nie będzie żadnych zakazów odnośnie używania umiejętności. Każdej takiej akcji będzie przyglądał się mistrz gry, który oczywiście będzie wyposażony w kostki, jednak rzuty są ostatecznością. Stawiamy na Storytelling.

  🔶 Każda grupa będzie miała swoich własnych, aktywnych mistrzów gry, którzy zapewnią im jak najciekawszą rozgrywkę.

  🔶 Będzie można wcielić się również w dorosłe osoby, niezarażone Psi. Naukowcy, trenerzy, żołnierze - wszystko jest do waszej dyspozycji. W wypadku ich braku, będą one stale odgrywane przez Mistrzów Gry.

  🔶 Oczywiście oferujemy pomoc co do fabuły forum - zostanie sporządzony samouczek, który wyjaśni całą rozgrywkę i sprawi, że o wiele łatwiej będzie zrozumieć zasady.

  🔶 Centrum naszej rozgrywki będzie umiejscowione w jednym ze stanów.

  Zapraszamy do rejestracji!

 • ADMINISTRACJA
  Kelly
  Ceri
  Pravi
 • MODERATORZY I MISTRZOWIE GRY
  Alannah
  Kaine
  Elena
 • ◘Kod na przesuwany nagłówek należy doring wing., a jego edycją zajęła się Kelly.
  ◘Kod na zakładki jest własnością Noritoshiego.
  ◘ Nagłówek wykonała Lama.
  ◘ Obrazki pochodzą w większości z WeHeartIt, DeviantArt'a oraz Tumblr'a.

Informacja
 
Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie
 


Forum zostało otwarte 15.08.2016r.
Forum zostało ponownie otwarte 10.02.2018r.